آرشیو الکترونیک پرونده های پزشکی

در عصر حاضر تقریبا تمامی مراکز پزشکی به دلیل نیاز روز افزون به خدمت رسانی سریع و دقیق به ارباب رجوعان و همچنین رشد هسته فعالیت خود، به اسکن مدارک پزشکی روی آورده اند.این تغییر در سیستم پاسخگویی به بیماران می تواند بسیار کارآمد باشد.اما هر تغییری سبب بوجود آمدن هزینه های مختلف در آن ضمینه می شود؛هزینه هایی در رابطه با آموزش کارکنان،خرید دستگاه های اسکن، نرم افزارهای مربوطه و … . در این جا ما می خواهیم راه حلی ارائه دهیم که تمام این مسائل را تحت پوشش قرار دهد.

اهرم مهم در اسکن مدارک پزشکی:

بدلیل وجود صدها شکل و انواع مختلف اسناد و حجم بالای پرونده ها، شرکت طراحان می تواند در ضمینه اسکن مدارک پزشکی در کنترل و به روز رسانی حجم اسکن شما را یاری رساند..

پنج مزیت کلیدی اسکن مدارک پزشکی:

کاهش هزینه های نیروی کار

اسکن پرونده های پزشکی موجب صرفه جویی در زمان کاری پرسنل به دلیل عدم نیاز به دسترسی به پرونده فیزیکی می شود. همچنین ساده سازی این روند از طریق یک فرآیند اتوماتیک (نرم افزار بایگانی الکترونیکی) می تواند باعث کاهش حجم بیشتر هزینه های نیروی کار مانند استخدام و هزینه های آموزش شود.

کاهش زمان

فرآیندهای فیزیکی مقدار قابل توجهی از زمان روزانه یک دفتر پزشکی را دربرمی گیرند، همانطور که فعالیت های فیزیکی می تواند سبب افزایش حجم کار شوند، و همچنین افزایش اشتباهات شود؛ اسکن و دیجیتال سازی پرونده های پزشکی وظیفه دارد در زمان فشرده ای به انجام کارهای عقب افتاده کمک کند.

صرفه جویی در فضا

قفسه های بایگانی پرونده ها به دلیل حجم بالای خود، مقدار زیادی از فضا را اشغال می کنند. این فضا می تواند برای مصارف زیاد دیگری مانند اتاق بیمار مورد استفاده قرار گیرد.کاهش پرونده های فیزیکی می تواند باعث کوچک سازی دفتر کاری جهت پیشبرد کاهش هزینه ها و ایجاد یک سازمان سازگار با محیط زیست شود.

کاهش اشتباهات

در اکثر عملیات بایگانی که به صورت دستی انجام می شود احتمال اینکه موردی اشتباه یا جا انداخته شود افزایش می یابد فرآیند اتوماتیک و دیجیتال سازی بدین معنی است که فناوری به نگه داری سوابق پزشکی به صورت سازمان یافته و دقیق از طریق کاهش تعامل انسانی که اغلب به دلیل خستگی یا استرس منجر به اشتباه، کمک می کند.

تقویت ایمنی

تامین امنیت برای پرونده های فیزیکی امری دشوار و گاها ناشدنی است. پس اسکن تمام اطلاعات حیاتی و محرمانه می تواند به صورت دقیق طبقه بندی و از ورود اشتباهات دستی محفوظ باشد. سیستم بایگانی الکترونیکی مدارک پزشکی با تقویت تدابیر امنیتی از طریق استفاده از پسورد ، فایروال ، رمز گذاری این کار را امکان پذیر میکند.

بررسی مزایای استفاده از اسکن مدارک پزشکی

در بسیاری از صنایع، به دلایل مشابهی که در این جا بیان شد فرآیند بایگانی فیزیکی در حال منسوخ شدن و تغییر به بایگانی دیجیتالی است.

مدارک پزشکی می توانند به سرعت اسکن شوند تا برخی از وظایف را در ارتباط نگهداری پرونده فیزیکی ، مرتب سازی ، کپی کردن و حتی مراجعه دیگر واحدها در موارد متعدد را کاهش دهند. از طرفی فضای اداری در حال تبدیل شدن به یک مقوله ی مهم است همانطور که سازمان ها سعی به کاهش هزینه های کلی خود دارند، اسکن یک تغییر اساسی برای کوچک سازی فضای کاری و صرفه جویی در هزینه است.

خطای انسانی در هر مرحله از فرآیند ایجاد، بایگانی و … مدارک پزشکی که دست بشر آن را لمس می کند ممکن است افزایش یابد. بنابراین اسکن و ثبت خودکار بدان معنی است که تعداد کمی از افراد پرونده فیزیکی را لمس می کنند و در نتیجه احتمال اشتباه کاهش می یابد.

برای حفظ اطلاعات خصوصی بیماران از افراد غیر مجاز، امنیت دیجیتالی می تواند بسیار قوی تر از زمانی که یک پرونده به صورت فیزیکی در کشو قرار می گیرد عمل کند.

خدمات اسکن مدارک پزشکی و سوابق بهداشتی و درمانی

تقریبا تمام بیمارستان ها، مراکز خدمات درمانی، مراکز جراحی، دندانپزشکان، پزشکان خصوصی، نیاز دارند سوابق بیماران خود را اسکن کرده و آن ها را به صورت الکترونیکی ذخیره کنند. این امر سبب کاهش شدید هزینه های دسترسی، نگه داری و بازیابی پرونده ها در صورت مفقود شدن آن ها می شود. تمامی اطلاعات بیمار در همه جا و به سرعت قابل  دسترسی است.

شرکت طراحان بایک تیم تخصصی اسکن اسناد و مدارک پزشکی و مراکز خدمات درمانی (بیمارستان ها، درمانگاه ها ،  مطب ها…) در این حوزه ، فرآیند اسکن را با آخرین تکنولوژی های تصویر برداری روز و با نظارت فوق العاده دقیق انجام میدهد. حتی اگر امکان خروج پرونده ها به بیرون نیز نباشد،این شرکت قادر به استقرار و انجام پروسه اسکن در محل شما می باشد.

تیم ما اسکن و الکترونیک سازی پرونده های مدارک پزشکی مراکز درمانی همچون بیمارستان دنا و بیمارستان پارس را به عهده گرفته و در حال انجام است.

یکی از مزیت بزرگ اسکن و دیجیتالی شدن دسترسی سریع تر به فایل ها و اطلاعات اسناد است.

برخی دیگر از مزایای اسکن اسناد و دیجتالی شدن عبارتند از:

-        ایجاد فهرستی از فیلدهای قابل جستجو (شماره پرونده، تاریخ پذیرش، نام خانوادگی و …)

-        ذخیره سازی تصاویر رنگی

-        امکان لینک و مشاهده پرونده های دیجیتال (شبکه داخلی )

-         امکان انتقال راحت و سریع اسناد و تبادل اطلاعات با پزشکان

-          برخی از خدمات پروژه های اسکن مراکز خدمات درمانی توسط ما عبارتند از:

-        اسکن پروژه های بیمارستانی بزرگ با هزاران پرونده

-        اسکن متوسط و کوچک جهت مطب های شخصی

-        اسکن و ذخیره سازی الکترونیکی منابع انسانی (پرونده های پرسنلی)

-        اسکن و گزارش سازی پس از بررسی های فرم پزشکی

-        اسکن و دیجیتال سازی اسناد و نقشه های سایز بزرگ و برگ های رادیولوژی

-        ورود فایل های اسکن شده جهت یکپارچه سازی به سیستم مدیریت بهداشت و درمان HIS   در صورت نیاز ولی توسط شرکت طراحان توصیه نمیگردد